Kommode, 4 skuffer, mahognifiner, Karl-Johan stil, 18/1900-tallet.

520061. Kommode, 4 skuffer, mahognifiner, Karl-Johan stil, 18/1900-tallet.

Kommode, 18/1900-tallet Karl Johan 4-skuffer, fineret i mahogni, indvendig skuffeinteriør (nederste skuffe), dekoration af søjler i sortfarvet træ, messing/gult metalbeslag.

Finerskader, revner, pletter lakskader, 1 lås mangler, nederste skuffe kan ikke lukkes, finer mangler flere steder, Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 816