Kommode, 18/1900-tallet Karl Johan 4-skuffer, fineret i mahogni, indvendig skuffeinteriør (nederste skuffe), dekoration af søjler i sortfarvet træ, messing/gult metalbeslag.
Finerskader, revner, pletter lakskader, 1 lås mangler, nederste skuffe kan ikke lukkes, finer mangler flere steder, Brugsslitage.