LIAIS, EMM. L'Espace Céleste et la Nature Tropicale.

518448. LIAIS, EMM. L'Espace Céleste et la Nature Tropicale.

Beskrivelse physique de l'univers d'après des observations personales faites dans les deux hèmispheres. Forord af M. Babinet. Paris: Garnier Frères. Libraires-Editeurs c. 1865. Med litografiske plader, enkelte farvelagte og tekstillustrationer. XIII, 1.606 s. Moderne let slidt semi-fransk bind.

Brugsspor. bærende pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsspor. bærende pletter.

Antal besøg: 684