CARL XII:S BIBEL NYTRYCK 1913. Biblia, det er al den hellige skrift i Swensko;.

518361. CARL XII:S BIBEL NYTRYCK 1913. Biblia, det er al den hellige skrift i Swensko;.

Efter Kong Carl den Tolvte Kommando i 1703 blev den udløbne udgave genudgivet. Lund. Gleerup 1913. CXLV,1128,4,330p. indbundet i læderindbundet eksemplar af 1700-talsbind med træbind og spænder.

brugsspor, et spænde mangler. et par sider løse i rygsøjlen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.067