CARL XII:S BIBEL NYTRYCK 1913. Biblia, det er al den hellige skrift i Swensko;.
518361. CARL XII:S BIBEL NYTRYCK 1913. Biblia, det er al den hellige skrift i Swensko;.
Efter Kong Carl den Tolvte Kommando i 1703 blev den udløbne udgave genudgivet. Lund. Gleerup 1913. CXLV,1128,4,330p. indbundet i læderindbundet eksemplar af 1700-talsbind med træbind og spænder.
brugsspor, et spænde mangler. et par sider løse i rygsøjlen.