516900. VAS, med blomster, glas, 3 dele, dels Monica Backström, Kosta Boda, sign.
Vase med opaliserende og klar glasmasse, højde 30 cm Signeret Boda 48213 M. Backström 2 blomster i glas, Glashyttan Sölvesborg, højde hhv 38 og 42 cm.
Vasen med nogle mærker under munden.