VAS, med blomster, glas, 3 dele, dels Monica Backström, Kosta Boda, sign.

516900. VAS, med blomster, glas, 3 dele, dels Monica Backström, Kosta Boda, sign.

Vase med opaliserende og klar glasmasse, højde 30 cm Signeret Boda 48213 M. Backström 2 blomster i glas, Glashyttan Sölvesborg, højde hhv 38 og 42 cm.

Vasen med nogle mærker under munden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 647