516745. BORDLAMPER, et par metal, "Softling", Hans Philip Zachau for Ateljé Lyktan, designet i 1982.
Skærm i grålakeret metal, buet stel i forkromet metal med sortlakeret fod.
Mærket Atelje Lyktan AB Åhus Sverige.
Højde ca 55 cm.
Diameter ca 42 cm.
Slitage, ridser, funktionstestet, virker, ingen funktionsgaranti.