KALENDERKASSE OG KASSE, første halvdel af 1800-tallet.

516598. KALENDERKASSE OG KASSE, første halvdel af 1800-tallet.

Kalenderkasse dateret 1812, G Hedenström, længde 13 cm.
Æske formentlig sølv, længde 7 cm.

Aldersslitage, beskadigelse af låget på den lille æske.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 445