514600. SERVICEDELE, 14 stk, flinttøj, dekor 2204 "Blumen", Wächtersbach, Tyskland, første halvdel af det 20. århundrede.
11 plader med perforeret gitterkant, diameter 18 cm.
3 skåle med perforeret gitterkant, diameter, 14,4 - 21,7, højde 6,2 - 9 cm.
Brugsslitage, enkelte dele med revner, større skål med Kantstødt på undersiden af overkanten.