APOTEKKRUKKER, 5 stk, porcelæn, keramik og træ, 18/1900-tallet.

514595. APOTEKKRUKKER, 5 stk, porcelæn, keramik og træ, 18/1900-tallet.

1 hvid apotekerkrukke i fajance med låg, empire, første halvdel af 1800-tallet. 1 stk i apotekerkrukke af træ, 1800-tallet. 2 apotekerkrukker og en apotekerkande i keramik og porcelæn, moderne produktion efter ældre modeller.
Højde 18,5 - 28,3.

Brugsslitage, hvid apotekerkrukke i fajance med hårgrænser, apotekerkande med krakelering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 18,5 - 28,3.

Antal besøg: 1.161