513668. CARL MALMSTEN. Toiletbord og stol, hvidlakeret, branding, Bodafors.
Toiletbord, højde med spejl 120 cm, højde uden spejl 73 cm, bredde 86 cm, dybde 50 cm Stol, ryghøjde 82 cm.
Brugsslitage Mindre brugsspor Slidt polstring og polstring på stol.
Nøgle/nøgler findes
Carl Malmsten (1888–1972)