513394. HØRSKAB mørkbejdset birk, 1930'erne/40'erne.
Et par låger, to stk. skuffer, 6 flytbare hylder indvendigt, forfødder skåret som løvepoter, længde 138, bredde 53, højde 145 cm.
Brugsslitage, ridser, mærker på skiven, ridser i træet på to fødder og to nøgleplader mangler.
Nøgle/nøgler findes