512267. BORDSÆT, marmor, 8 dele, første del af det 20. århundrede.
Skrivestander med blækhorn, brevkniv, seglstempel, 2 brevstandere, blækpapirvugge og 2 lysestager Skrivestativ med længde 32, bredde 14,5 cm.
Seglstempel ikke komplet, ellers mindre brugsspor.