511628. SERVIS, 95 styk, porcelæn, KPM, Polen, 20. århundrede.
12 ruskindskopper med underkopper, 11 kaffekopper med underkopper, 24 tallerkner, kaffekande uden låg, sukkerskål, et par lysestager, 2 cigaretkopper, kande, sauceskål, 9 middagstallerkener, 12 dybe tallerkener, 12 hovedtallerkener, 4 serveringsskåle, 4 serveringsfade.
Brugsslitage.