MANCHETARMBÅND, SØLV. Emaljeret dekoration af skyer, føniks & lykkeskilt "Shou", central lotus.

511266. MANCHETARMBÅND, SØLV. Emaljeret dekoration af skyer, føniks & lykkeskilt "Shou", central lotus.

Filigran sølv forgyldt, emaljeret Shou og stiliserede symboler, skåret tigerøje i lotusform, dateret midten af det 20. århundrede. mål ca. Diameter 5,5 cm, vægt 82 gram.

Emalje gnidet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Emalje gnidet.

Antal besøg: 432