DRIKKEKANDE. Sølv. Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1878.

511139. DRIKKEKANDE. Sølv. Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1878.

Barok stil. 3 kuglefødder med bladgreb. Forsænket mønt i låget. Forgyldt interiør og detaljer. Højde 16 cm. Vægt omkring 800 gram.

Mindre slitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre slitage.

Antal besøg: 2.984