HANS DAHL. Robåd med 2 kvinder og geder i et norsk fjordlandskab.
510560. HANS DAHL. Robåd med 2 kvinder og geder i et norsk fjordlandskab.
Hans dahl (19.02.1849 Granvin, Hardangerfjord - 27.07.1937 Balestrand, Sognefjord); Akvarel på papir, dateret omkring 1910/20, signeret nederst til højre, i passepartout bag glas, galleribar fra 1970'erne. mål ca. Stel 29 x 32,5 cm, passepartout 16 x 20,5 cm.