EDWARD HALD. Vase, flinttøj, Rörstrand, 1910/20'erne.

510140. EDWARD HALD. Vase, flinttøj, Rörstrand, 1910/20'erne.

Flaskemodel, håndmalet dekor, stemplet i bunden. Højde 27 cm, diameter 19 cm.

Brugsslitage, knitren.

Kunstner/designer

Edward Hald (1883–1980)

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage, knitren.

Kunstner/designer

Edward Hald (1883–1980)

Antal besøg: 1.347