510101. LOUNGE MØBLER, 10 stk., Nyrenæssance, 18/1900 tallet.
Malet sort. Bord, ottekantet, diameter 95, højde 75 cm.
To lænestole. Seks stole. En skammel.
Brugsslitage, ridser, mærker, huller i stol stof og taburetten. Lænestol mangler et stykke af kronen. Bordpladen med ridser og mærker.