SOFAGRUPPE, 4 dele, Karl Johan og Karl Johan-stil, 18/1900-tallet.
508578. SOFAGRUPPE, 4 dele, Karl Johan og Karl Johan-stil, 18/1900-tallet.
Sofa, Karl Johan Mahogni fineret. Beslag af forgyldt messing.
Længde 200 cm Bredde ca 65 cm Ryghøjde 116 cm Bordlængde 90 cm Bredde 75 cm Højde 75 cm 2 Stole Ryghøjde 85 cm.
Alder og Brugsslitage. Del af bagplade løs. Bordplade med pletter.