BRONZE BUDDHA, Siam, Thailand.

508199. BRONZE BUDDHA, Siam, Thailand.

Thai bronze Buddha i siddende stilling, støbt bronze med original forgyldning, spids mangler, 18./19. årh. århundredes tegn på aldring. Højde 18 cm.

Spids mangler, mindre afskrabninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Deutsch Auctioneers
Adresse

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Østrig

Placering
Platz 1
Antal besøg: 567