Thai bronze Buddha i siddende stilling, støbt bronze med original forgyldning, spids mangler, 18./19. årh. århundredes tegn på aldring. Højde 18 cm.
Spids mangler, mindre afskrabninger.
Dorotheergasse 13 1010 Innere Stadt Østrig