CLOISSONÉ VASE, Kina, 1800-tallet.

508192. CLOISSONÉ VASE, Kina, 1800-tallet.

Kinesisk cloissoné vase, med rund, buet krop på lige dekoreret tallerken, bred bølget overkant, farverige emaljerede dekorationer med ørne og blomster, bronzekanter, 1800-tallet. århundrede Højde 50 cm.

Små defekter og hakker, buler, ridser, underplade ikke skruet fast på den originale træindsats, snavsede messingkanter, alderstegn.

Få foretaget en gratis vurdering!

Deutsch Auctioneers
Adresse

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Østrig

Placering
Platz 1
Antal besøg: 551