TIN OBJEKTER, (2), og MØRTEL, messing 18./19. århundrede.
506789. TIN OBJEKTER, (2), og MØRTEL, messing 18./19. århundrede.
Tinfad, utydeligt stemplet, 1787, diameter, 32,5 cm.
Tennslev, Gustav Silov, Vimmerby, omkring midten af 1800-tallet, længde 41,5 cm.
Mørtel, højde 14, diameter 15,5 cm.