UKENDT KUNSTNER, portræt af en pige, klassicisme.

506422. UKENDT KUNSTNER, portræt af en pige, klassicisme.

Tysk Skole omkring 1800, Portræt af en ung pige med lyst hår mod mørk baggrund; Olie på lærred, indrammet. 46 cm højde, bredde 38 cm.

Krafter og ridser, alderstegn.

Få foretaget en gratis vurdering!

Deutsch Auctioneers
Antal besøg: 576