PULVERKLABE, bronze, osmannisk.

506410. PULVERKLABE, bronze, osmannisk.

Osmannisk eller orientalsk pulverkolbe, støbt bronze, forarbejdet og graveret med rig ornamentik, to løkker til ophængning, lang hals med åbning; 17/18 århundrede Højde 17 cm, bredde 11 cm.

Tegn på ældning, stik mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Deutsch Auctioneers
Adresse

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Østrig

Placering
Platz 1
Antal besøg: 739