Spisestuemøbler, 9 dele, eg, barokstil, 20. århundrede.

506296. Spisestuemøbler, 9 dele, eg, barokstil, 20. århundrede.

Bordet med indsatspladerne under bordpladen.
Bord, længde 130, bredde 88, højde 77 cm, indskudsplader med en bredde på 50 cm, 9 stole, ryghøjde 91, sædehøjde 47, sædedybde 41 cm.

Mindre ridser og mærker. Bordplade med solfalmning og mindre mærker, indsatsplader med mærker og ridser. Stoffet med mindre slid, slid og mindre pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 478