LILLE KOMMODE I DRESDEN BAROKSTIL. 19. århundrede.
506189. LILLE KOMMODE I DRESDEN BAROKSTIL. 19. århundrede.
På S-formede buede ben, den rektangulære, tre-skuffers krop med konveks buet front, udhængende, profileret og buet plade. Valnød og valnød korn fineret, forgyldt bronze beslag. 88x55x45 cm.