505742. GULERØDDER, PLAD OG SKÅL, 11 dele, keramik, herunder Gefle, Bo Fajans, Gustavsberg, midten af det 20. århundrede.
Blandt andet "Fandango", "Cocktail", "Atoll", "Blå Husar", "Gefyr".
fad skål brade fad 2 gulerødder 6 små skalfade.
Brugsslitage. Knitrer.