505033. RING i 14 K hvidguld med diamanter 0,65 ct.
Stor brillantsleben diamant omgivet af mindre diamanter, totalvægt 0,65 ct, L VS1, Topkappe/let tonet hvid med meget små indeslutninger, synlig ved 10x forstørrelse for en erfaren seer.
Mærket JH 585 Vægt 3,67 g Str 14/54, indvendig mål 17 mm.