50497. Sæt (4) Træplade og mangelbræt, 1840/70'erne.
Æsketræ med originalt maleri, dateret 1841. Længde 56 cm Mangler tavle i originalt maleri, dateret 1841. Længde 66 cm Sjækletræ i originalt maleri, dateret 1871. Længde 62 cm Sjækletræ, umalet, dateret 1868. Længde 60 cm.