Sæt (4) Træplade og mangelbræt, 1840/70'erne.

50497. Sæt (4) Træplade og mangelbræt, 1840/70'erne.

Æsketræ med originalt maleri, dateret 1841. Længde 56 cm Mangler tavle i originalt maleri, dateret 1841. Længde 66 cm Sjækletræ i originalt maleri, dateret 1871. Længde 62 cm Sjækletræ, umalet, dateret 1868. Længde 60 cm.

Skader og slitage samt lettere ormeædt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 5.888