AXEL LIND AF HAGEBY. Erindringer om et treårigt ophold i engelsk flådetjeneste 1857-1859.
504805. AXEL LIND AF HAGEBY. Erindringer om et treårigt ophold i engelsk flådetjeneste 1857-1859.
Noter. Med 27 plader i stålgravering og litografisk farvetryk og 4 kort. To dele i et band.
Adolf Bonnier. Stockholm. 1860 (14), 214; (2), 215-468 sider + 27 plader + 4 kort, heraf 2 udfoldede og 2 dobbeltsidede. Fuld læderrem. Rigt dekorerede betræk. Helt guld skåret.