504353. GLAS, 82 dele, Kosta, Elis Bergh, 1920'erne/30'erne.
12 glas, højde 15 cm 11 glas, højde 13,5 cm 12 glas, højde 10 cm 12 glas, højde 9,5 cm 12 glas, højde 10,7 cm 10 glas, højde 10,5 cm 13 glas, højde 7, 8 cm.
Mindre slitage og mindre ridser.