Længde 88,5, bredde 56,6, højde 170,5 cm.
Aldersrelateret slid, mærker og ridser. Der mangler 2 mindre lister. Træbeslagene til nederste nøglehul og låge mangler, Ingen hylder.
Nøgler mangler.