KYSTE, malet træ, sandsynligvis Västergötland, dateret 1837.

503063. KYSTE, malet træ, sandsynligvis Västergötland, dateret 1837.

Trækiste dekoreret med blomster på blå bund, bærer initialer 'NHS' og dateret 1837 Længde 21 cm Dybde 12 cm Højde 14 cm.

Aldersrelateret slid.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Aldersrelateret slid.

Nøgler mangler.

Antal besøg: 630