502849. SENGEBORD, anden halvdel af det 20. århundrede.
Fineret med mahogni. Messing beslag. To skuffer, en udtrækbar aflastningsplade, en hylde og et par låger med underliggende opbevaring. Længde 54. Bredde 32. Højde 77 cm.