SIGNE SOHLMAN. Efter, lærred, hørdamask, "Dragemønster", Almedahls væveri. 20. århundrede, ca 180 x 130 cm.

501258. SIGNE SOHLMAN. Efter, lærred, hørdamask, "Dragemønster", Almedahls væveri. 20. århundrede, ca 180 x 130 cm.

Hvid. "Dragemønster", spejl med flettet gittermønster, kant med oldnordisk dragesløjfe.

Mindre Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre Brugsslitage.

Antal besøg: 1.036