SERVERINGSDELE, 18 dele, porcelæn, "Vine", Arthur Percy, Gefle.
501067. SERVERINGSDELE, 18 dele, porcelæn, "Vine", Arthur Percy, Gefle.
6 middagstallerkener, 6 dybe tallerkener, 1 tallerken, 1 skål, 2 serveringsfade, kande og sauceskål. Diameter på pladerne ca 25. Bakkens længde ca 23-28 cm.
Brugsslitage. Krackelyr og misfarvninger. Der opstår Kantstødt.