SPISESUMSGRUPPEN, 7 dele, "økse", gustaviansk stil, 1900-tallet.

501024. SPISESUMSGRUPPEN, 7 dele, "økse", gustaviansk stil, 1900-tallet.

4 stole, længde 41 cm, bredde 48 cm, højde 95 cm, sædehøjde ca 47 cm.
1 stk Bord, længde 140 cm, bredde 100 cm, højde 74 cm.
1 skænk, 3 skuffer og 2 låger med underliggende hylde, længde 150 cm, bredde 43 cm, højde 79 cm.
1 hjørneskab, 2 låger med underliggende hylde 1 nederste, 2 glasdøre med underliggende hylde 2 øverste, længde ca 54 cm, bredde ca 87 cm, højde 180 cm.

1 stol stærkt beskadiget i ryggen.
Brugsslitage, malingstab, stød, pletter, ridser, mindre revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.052