BORD og STOLE, 3 dele, Eugen Montelin, fjerde fjerdedel af det 20. århundrede, signeret.
501022. BORD og STOLE, 3 dele, Eugen Montelin, fjerde fjerdedel af det 20. århundrede, signeret.
To stole, ternet mønsterdekoration i intarsia på bagbakke. Kirsebær og blåt bøg. Højde 95 cm, sædehøjde 45 cm. Underskrevet.
Bord (folde) med ternet mønster dekoration i intarsia på toppen. Kirsebær og blåt bøg.
Højde 118 cm, længde 86 cm, bredde 76 cm.
Sammenfoldet, højde 118 cm, bredde 40 cm.