BORD og STOLE, 3 dele, Eugen Montelin, fjerde fjerdedel af det 20. århundrede, signeret.

501022. BORD og STOLE, 3 dele, Eugen Montelin, fjerde fjerdedel af det 20. århundrede, signeret.

To stole, ternet mønsterdekoration i intarsia på bagbakke. Kirsebær og blåt bøg. Højde 95 cm, sædehøjde 45 cm. Underskrevet.
Bord (folde) med ternet mønster dekoration i intarsia på toppen. Kirsebær og blåt bøg.
Højde 118 cm, længde 86 cm, bredde 76 cm.
Sammenfoldet, højde 118 cm, bredde 40 cm.

Brugstilstand.
Nogle mærker, ridser, stødmærker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugstilstand.

Antal besøg: 1.517