BORDFOTOGEN LAMPE, glas/metal, 20. århundrede.

500886. BORDFOTOGEN LAMPE, glas/metal, 20. århundrede.

Højde inkl. brænderrør 46,5 cm.
Brænderrør mærket Patent 7'U, med krone.
Omfattende dekoreret underdel, tidligere forgyldt.

Forgyldningsudløser, brænderrør med små Kantstødt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 476