BRUNO MATHSSON. Slagbord "Maria Flap". Firma Karl Mathsson 1936.

500656. BRUNO MATHSSON. Slagbord "Maria Flap". Firma Karl Mathsson 1936.

Benstativ i birk med egetræsbrædder. Længde 18,5 og fire slag på 66 cm, bredde 90, højde 72 cm. Mærket Bruno Mathsson Firma Karl Mathsson Lavet i Värnamo Sverige Bruno Mathsson design og håndsigneret 36.

Brugsslitage.

Kunstner/designer

Bruno Mathsson (1907–1988)

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Kunstner/designer

Bruno Mathsson (1907–1988)

Herrljunga Auktionsverk
Antal besøg: 4.864