UNBEKANNTER KÜNSTLER. Vandlandskab med vindmøller, olie på lærred.
500565. UNBEKANNTER KÜNSTLER. Vandlandskab med vindmøller, olie på lærred.
Olie på lærred, fra 1980'erne, signeret W. Gewitz nederst til højre, galleriramme af høj kvalitet med gylden profilstang. mål ca. 103 x 73 cm, maleri 90 x 60 cm.