SPISESUMSGRUPPEN, 9 dele, rokokostil, anden halvdel af det 20. århundrede.
500541. SPISESUMSGRUPPEN, 9 dele, rokokostil, anden halvdel af det 20. århundrede.
Bord og otte stole. Fineret med mahogni. Udskåret indretning. Gennembrudt ryg, solidt polstret sæde. Tre ekstra brædder på hver 50 cm. Borddiameter 115. Højde 75 cm.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Polstring med slid, huller og enkelte pletter.