Sæt BLÅT GLAS, 5 dele, 1800-/1900-tallet.

50047. Sæt BLÅT GLAS, 5 dele, 1800-/1900-tallet.

Tønde på fod, diameter 15,5, højde 10 cm.
Dækkop med hanke, højde 16,5 cm.
Lågtrofæ, Kopi Gøteborg glasværk, 1900-tallet, højde 20 cm.
Kop på fod, højde 12 cm.
Kop med hanke, skåret og forgyldt dekoration af guirlande, højde 15 cm.

Brugsslitage, trofæ med guirlande med skader og reparationer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Kop på fod, højde 12 cm.

Antal besøg: 1.837