TRAGTGRAMOFON, 2. Halvdelen af det 20. århundrede.

500169. TRAGTGRAMOFON, 2. Halvdelen af det 20. århundrede.

Grammofon med messingtragt, fungerer komplet med håndsving og nåle, plus en shellakplade, hus: udskåret træ, tragt: messing, størrelse 37 cm x 37 cm, højde ca. 65 cm, tragt Ø 38 cm.

meget flot bevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

meget flot bevaret.

Antal besøg: 1.785