HORACE VERNET (1789-1863 ). Hans kreds. Oliemaleri.

499551. HORACE VERNET (1789-1863 ). Hans kreds. Oliemaleri.

Horace Vernet (1789-1863) - Cirkel, olie på lærred. I et middelklasseværelse undrer et ældre ægtepar sig over oprindelsen af besøget – en elegant klædt soldat eller hofembedsmand, der bliver præsenteret af to kendte kolleger, men ikke forrådt. Olie på lærred, 40x50 cm.

I god stand med små ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

I god stand med små ridser.

Deutsch Auctioneers
Adresse

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Østrig

Placering
Platz 1
Antal besøg: 539