ÄLGHORN på træskjold, 9 pigge, vægmontering, dateret 1954.

498680. ÄLGHORN på træskjold, 9 pigge, vægmontering, dateret 1954.

Højde 65/79 cm, bredde 83 cm.
Skærmstørrelse: højde 44 cm, bredde 27 cm.
Signeret på bagsiden: "Hällkrok, kp Hornslandet, 20/10 1954, Alder 5 á 6 år, Slagtevægt ?44 kg, Edv. Blom".

Et mærke defekt fra begyndelsen, ellers i god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 65/79 cm, bredde 83 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 609