498653. MINIATURE KOMMODE, Italien 1800-tallet.
Miniature kommode af rektangulær form buet foran med fire buede skuffer i elfenben og ibenholt en contre partie rigt indlagt med blomster- og figurmotiver. butiksknapper. Italien 1800-tallet. Højde 29,5 cm, bredde 26,5 cm, dybde 18,5 cm.
Små ridser og revner, knapper og finerdele mangler delvist, alderstegn.