MINIATURE KOMMODE, Italien 1800-tallet.

498653. MINIATURE KOMMODE, Italien 1800-tallet.

Miniature kommode af rektangulær form buet foran med fire buede skuffer i elfenben og ibenholt en contre partie rigt indlagt med blomster- og figurmotiver. butiksknapper. Italien 1800-tallet. Højde 29,5 cm, bredde 26,5 cm, dybde 18,5 cm.

Små ridser og revner, knapper og finerdele mangler delvist, alderstegn.

Få foretaget en gratis vurdering!

Deutsch Auctioneers
Adresse

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Østrig

Placering
Platz 1
Antal besøg: 381