498631. BUSSOLE.
498631. BUSSOLE.
Bussole mærket Henry Baarow & Co dateret 1941, med papirvægt og viser under glas i messingkasse, blåt, med dekorationer. England 20. århundrede. Diameter 9 cm. Højde 2,5 cm.