OLE-JÖRN HÜSKEN. digte. En leporello bog.

497358. OLE-JÖRN HÜSKEN. digte. En leporello bog.

Ole-Jörn Hüsken (20. århundrede, studerede ved Braunschweigs kunstuniversitet); Begrænset leporello-bog med 4 træsnit og 4 linosnit, signeret i grafit og nummereret 74/200, trykt i Graphic Arts Institute ved Braunschweig University of Applied Sciences. mål ca. 26x29x1,5 cm.

Bogens ryg en lille smule.

Få foretaget en gratis vurdering!

Bogens ryg en lille smule.

HannoVerum
Antal besøg: 740